fot. Twitter/Polska Policja

Stołeczni policjanci udaremnili przemyt niemal 22 tys. tabletek ekstazy

Policjanci z Komendy Stołecznej udaremnili przemyt prawie 22 tys. tabletek ekstazy, które miały trafić na warszawski rynek. Wartość czarnorynkowa przemytu przekraczała 650 tys. zł. Zatrzymani w tej sprawie usłyszeli prokuratorskie zarzuty – poinformował PAP rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak.

Przemyt udaremnili funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji.

Do policjantów dotarła informacja, że na warszawską Wolę trafiła przesyłka kurierska, która miała zawierać znaczne ilości narkotyków. Z badania substancji wynikło, że jest to ponad 12,5 tys. tabletek ekstazy.

Dzięki dalszym pracom w tej sprawie policjanci dotarli do kolejnego miejsca, gdzie znaleźli podobną paczkę. Odbiorcą miał być ten sam człowiek. W tej drugiej przesyłce było 9 tys. tabletek ekstazy. Narkotyki trafiły do Polski prawdopodobnie z Holandii i Niemiec.

Po kolejnych ustaleniach policjanci zatrzymali na Woli dwóch 25-letnich obywateli Ukrainy, a także 22-letniego Polaka, w którego mieszkaniu znaleźli jeszcze 650 tabletek ekstazy, kilka porcji kokainy i marihuanę.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Wola zarzuty przemytu znacznej ilości substancji psychotropowych. Jeden z nich ma też odpowiadać za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu wszyscy trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Podejrzanym grozi od 3 do 15 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl