fot. twitter.com/PocztaPolska

Poczta Polska: Blisko pół miliona złotych na rzecz walki z COVID-19

Grupa Kapitałowa Poczty Polskiej przeznaczyła blisko pół miliona złotych w formie darowizn i nieodpłatnych świadczeń na rzecz zwalczania pandemii – poinformowała w poniedziałek spółka. Wsparła zarówno służby medyczne, jak i sanitarne.

Jak wskazano w komunikacie, Poczta „włącza się w działania na rzecz zwalczania pandemii”.

„Angażuje się w pomoc zarówno służbom medycznym, jak też sanitarnym. W sumie udzielono wsparcia w postaci darowizn i nieodpłatnych świadczeń na blisko pół miliona złotych” – czytamy.

Wyjaśniono, że flota samochodowa Poczty Polskiej wykorzystywana jest przez placówki medyczne w całym kraju.

„Spółka użyczyła swoich aut do przewożenia urządzeń medycznych oraz środków ochrony osobistej” – dodano.

Jak przypomniano, wiosną konsultanci Poczty Polskiej wspierali infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, a od 19 października pocztowcy dołączyli do zespołu infolinii Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który udziela telefonicznych odpowiedzi na pytania dotyczące koronawirusa.

Z kolei w maju „Fundacja >>Pocztowy Dar<< zakupiła ze składek darczyńców, w tym spółek z grupy Poczty Polskiej, specjalistyczny sprzęt medyczny, tzw. analizator immunologiczny, który trafił do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku”. Dodano, że dotychczas przebadano dzięki niemu 2500 próbek uzyskanych od ozdrowieńców z całego kraju, którzy pokonali COVID-19.

Jak wskazano, formą wspierania instytucji medycznych jest przekazywanie darowizn przez Fundację „Pocztowy Dar”.

„Pieniądze darczyńców zostały przekazane m.in. do szpitali w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Nowym Tomyślu, Nisku, Wrocławiu i Warszawie” – wyliczono.

Dodano, że dzięki takiemu wsparciu Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi mogło wyposażyć nowe laboratorium analiz do oznaczania koronawirusa COVID-19. Z kolei Szpital Powiatowy w Rykach „przeznaczył dopłatę na zakup pomp infuzyjnych i żywieniowych oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego oraz pacjentów”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl