fot. pixabay.com

Słowacja: Omikron stał się dominującym wariantem koronawirusa. Mimo wzrostu liczby zakażeń w kraju maleje liczba hospitalizowanych chorych na Covid-19

Na początku tygodnia wariant koronawirusa Omikron został na Słowacji wykryty w 59 proc. analizowanych próbek. W czwartek po raz pierwszy od połowy grudnia w kraju potwierdzono ponad 7 tys. zakażeń SARS-CoV-2, prawie cztery razy więcej niż tydzień temu – podały w piątek słowackie służby sanitarne.

Omikron w pierwszych dniach stycznia stanowił 13 proc. wykrytych na Słowacji infekcji, a tydzień później już 30 proc. Obecnie jest to już wariant dominujący.

Eksperci podkreślają jednak, że mimo wzrostu liczby zakażeń w kraju maleje liczba hospitalizowanych chorych na Covid-19. W czwartek było ich 1566, najmniej od końca października ubiegłego roku.

Premier Słowacji Eduard Heger powiedział w piątek, że rząd i służby sanitarne rozważają pomimo wzrostu zakażeń Omikronem ograniczenie kwarantanny do pięciu dni, a u osób bez widocznych symptomów Covid-19 – do trzech dni. Jednak na razie sytuacja epidemiczna na Słowacji nie pozwala na wprowadzenie takich zmian.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl