Pochmurna i deszczowa niedziela w całym kraju

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy oraz Europa Wschodnia znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże.

Polska znajduje się pod wpływem klina wyżu znad południowo-zachodniej Rosji, ale w ciągu dnia nad południe kraju nasunie się zatoka niżu znad północnego Adriatyku z ciepłym frontem atmosferycznym. Przeważający obszar kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad południowy wschód za frontem zacznie przejściowo napływać cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże lub całkowite, na północnym zachodzie i południowym wschodzie większe przejaśnienia. Opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południowym wschodzie możliwe burze. Prognozowana suma opadów w południowej połowie kraju do 20 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 15 st.C do 18 st.C, na południowym wschodzie od 19 st.C do 21 st.C, w rejonach podgórskich od 13 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na wschodzie południowy. W Bieszczadach wiatr w porywach do 90 km/h. W czasie burz wiatr dość silny i porywisty, z kierunków zmieniających się.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl