PO wyszła z propozycjami dla biznesu

Platforma Obywatelska zaprezentowała w Krynicy kilka propozycji dla  przedstawicieli świata biznesu. Partia obiecuje niższą stawkę CIT, PIT oraz obniżkę ZUS. Politycy zapowiedzieli też odpartyjnienie spółek Skarbu Państwa.

Główny ekonomista PO Andrzej Rzońca mówił o programie „niższe podatki, wyższa płaca”. Jak twierdził, dzięki niemu zarobki „na rękę” radykalnie wzrosną, ale nie kosztem firm.

Platforma Obywatelska obiecuje też, że w pierwszym roku działania, firma nie zapłaci CIT, „o ile będzie miała zyski także w następnych latach”. Wśród propozycji znalazły się też ułatwienia w zakładaniu spółek kapitałowych i obniżka ZUS, który miałby być wyliczany na podstawie płacy minimalnej.

PO próbuje w ten sposób odzyskać zaufanie przedsiębiorców – ocenił Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

– Platforma była w tej swojej pierwszej kadencji postrzegana przed przedsiębiorców jako platforma rynkowa, która miała przeprowadzić reformy, mające dać Polsce oddech. Przypomnę komisję „Przyjazne państwo”, której szefował poseł Palikot. Niestety, „Przyjazne państwo” skończyło się niczym. Przedsiębiorcy bardzo się zawiedli. Pamiętam setki wniosków, które przychodziły przez internet. Wszyscy myśleli, że się uda. Niestety, nie udało się. To było bardziej propagandowe przedsięwzięcie – wskazał.

RIRM

drukuj