Po południu zapadnie decyzja ws. polityków PiS

Dziś odbędzie się posiedzenie komitetu politycznego PiS. Na posiedzeniu, rozpoczynającym się o godz. 15.00, ma zapaść decyzja o przyszłości trzech posłów. Chodzi o Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego oraz Adama Rogackiego. Zostali oni w piątek zawieszeni w prawach członków partii i klubu PiS.

Sytuacja ma związek ze służbową podróżą polityków do Madrytu, na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Media informowały, że posłowie wzięli na tę podróż kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

Dziś sprawą zajmie się komitet polityczny partii – zapowiada poseł Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

Spodziewamy się wniosku rzecznika dyscyplinarnego o wykluczenie naszych dotychczasowych kolegów partyjnych z rzecznikiem naszej partii na czele. Decyzja jest oczywiście uzgodnieniem organu kolegialnego, jakim jest Komitet Polityczny. Panom będzie przysługiwało prawo odwołania się od tej decyzji, jeżeli ona rzeczywiście zapadnie i będzie to decyzja o wykluczeniu z partii – mówi przewodniczący.

Z kolei SLD ma dziś złożyć zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Rzecznik partii poseł Dariusz Joński mówi, że wątpliwości SLD budzi fakt, iż posłowie zarezerwowali lot tanimi liniami lotniczymi – a więc prawdopodobnie dużo wcześniej.

Sami posłowie w specjalnym oświadczeniu odpierali stawiane im zarzuty i oświadczyli, że zwrócili już całą zaliczkę za przejazd. Podkreślili też, że bilety lotnicze wykupili z własnych środków.

RIRM

drukuj