fot. PAP

PO na konwencji podsumuje kampanię wyborczą

PO na konwencji w Warszawie podsumuje kampanię wyborczą a także wyniki listopadowych wyborów samorządowych. W konwencji weźmie udział premier Ewa Kopacz. 

Politycy PO mają podziękować wyborcom za oddane na nich głosy; będą także gratulować swoim burmistrzom, wójtom i radnym.

Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog UMK podkreśla, że PO ma się czym chwalić m.in. skutecznością cynicznego manipulacyjnego komunikowania się ze społeczeństwem.

Może chwalić się skutecznością w „odobywatelnianiu społeczeństwa”. Skutecznością w odwracaniu uwagi od podstawowych problemów. Może chwalić się tym, że głosują na nią ludzie, którzy czynią to przeciwko swoim własną interesom. Bo każdy, kto nie jest w „platformowym układzie klientelistycznym” – płaci podatek korupcyjny, związany z nieefektywnymi lub korupcyjnymi decyzjami – takimi jak: zakup Pendolino, afery autostradowej korupcji, jak afery informatyzacyjne – za to wszystko wyborcy płaca i PO dobrze robi, że jest jej wdzięczna za ich naiwność – zaznacza prof. Andrzej Zybertowicz.

W listopadowych wyborach samorządowych w całym kraju do zdobycia w sejmikach wojewódzkich było 555 mandatów. Procentowo wybory wygrało PiS. Platforma uzyskała jednak najwięcej mandatów – 179 w skali kraju.

PiS otrzymało 171, PSL 157, a SLD Lewica Razem 28.

RIRM

drukuj