PO chce przejąć urzędy pozarządowe

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO wnioskował o obcięcie wszystkich centralnych budżetów urzędów pozarządowych, w tym IPN. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Władze Instytutu w tym samym czasie proponowały, żeby w jego budżecie znalazły się środki na sfinansowanie kupna nowej siedziby. Ruch jednak sprzedał budynek w którym mieściła się centrala IPN.

Rafał Grupiński stwierdził, że w perspektywie trudnej sytuacji gospodarczej nie jest możliwe przeznaczenie środków na ten cel. Sam Grupiński stwierdził, że obcięcie funduszy było wnioskiem całej PO, uzgodnionym z Ministerstwem Finansów. Łącznie budżet IPN pomniejszono o 24 mln. zł.

Poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS powiedział, że władze PO są istotnie zainteresowane ograniczeniem działalności tej instytucji.

Instytucja coraz częściej odsłania prawdziwą nić tzw. autorytetów, które poparły premiera jak i prezydenta – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Tymczasem ministerstwo skarbu poinformowało, że jest nowe miejsce do którego mógłby przeprowadzić się IPN. Chodzi o budynek na Mokotowie. Obecnie zajmuje go Agencja Rozwoju Przemysłu. W grę wchodzi również siedziba spółki Techfilm. Wynajem budynku dla IPN zaproponował także prezydent miasta Radomia.

„Dzisiejsza chęć ze strony ministra Budzanowskiego jest jak zwykle w wypadku PO reakcją na oburzenie społeczne i stąd próbuje się stworzyć taką narrację, że to prywatny inwestor sprzedał siedzibę. Państwo stara się i staje tutaj na wysokości zadania i wyznaczy czy wskaże kolejne lokalizacje a to wszystko będzie wiązało się z przeprowadzkami z ogromnymi środkami” – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Wypowiedź posła Joachima Brudzińskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl