fot. PAP/Paweł Supernak

Platforma Obywatelska zaprezentowała gabinet cieni

Platforma Obywatelska zaprezentowała swój gabinet cieni. Ma on przede wszystkim stworzyć program, który pozwoli PO wrócić do władzy.

Grzegorz Schetyna, główna postać Rady Krajowej PO zapewniał, że celem dzisiejszego spotkania nie jest wytykanie błędów Prawa i Sprawiedliwości, bo to Platforma robi na co dzień i nadal będzie to robić.

– Będziemy pokazywać błędy, będziemy pokazywać ruinę do której doprowadzają, też psychiczną, emocjonalną. Będziemy mówić o walce, wrogości, niechęci, o tym wszystkim, co jest tak ważne w ich polityce – mówił Grzegorz Schetyna.

Jednak dziś PO próbuje przekonać, że ma receptę na Polskę, i że mimo utraty zaufania Polaków w ostatnich wyborach parlamentarnych, partia chce nadal rządzić krajem.

– Mamy wiedzę, jak zarządzać krajem, jak podejmować trudne decyzje, jak przeprowadzać kraj Polaków ich portfele przez trudny czas finansowego kryzysu, przez to wszystko przechodziliśmy i zgoda mówiliśmy o tym i nie ukrywamy popełnialiśmy błędy, ale potrafimy wyciągnąć wnioski z tych błędów – powiedział Grzegorz Schetyna.

Te wnioski miały pozwolić PO na utworzenie gabinetu cieni. Na jego czele stanął sam Grzegorz Schetyna a jego zastępcami zostali Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. Ponadto gabinet mają tworzyć Rafał Trzaskowski, Czesław Mrocze, Borys Budka, Rafał Grupiński, Sławomir Neuman czy Krzysztof Brejza.

 

RIRM

drukuj