fot. PAP/Rafał Guz

Plan działań rządu Zjednoczonej Prawicy

Przed nowym rządem Zjednoczonej Prawicy wiele wyzwań. Wśród nich jest walka z pandemią, ale też dokończenie reformy sądownictwa, uporządkowanie rynku medialnego i podział Mazowsza.

Wczoraj doszło do zaprzysiężenia nowego rządu, którym dalej będzie kierować premier Mateusz Morawiecki. Politycy Zjednoczonej Prawicy zapowiadali, że po podpisaniu umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji będzie miała miejsce ofensywa programowa.

Zastępca rzecznika PiS-u Radosław Fogiel był pytany dziś na antenie Jedynki Polskiego Radia o to, co jest priorytetem nowego rządu. Polityk mówił m.in. o zmianach na rynku medialnym.

– Rozważane są różne scenariusze. Na przykład działania, jakie są podejmowane w wielu krajach europejskich, gdzie jest zgoda tylko na pewien poziom koncentracji kapitału właścicielskiego w ramach mediów. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte – powiedział Radosław Fogiel.

Po rekonstrukcji jest 14 resortów. Część ministerstw została zlikwidowana, a zakres ich kompetencji został podzielony na nowe lub istniejące resorty.

Premier Mateusz Morawiecki został powołany także na stanowisko ministra cyfryzacji. Na funkcje wicepremierów zaprzysiężeni zostali: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Piotr Gliński.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl