fot. twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen przejął spółkę transportową OTP

PKN Orlen kupił sto procent udziałów spółki transportowej OTP – drogowego przewoźnika paliw. Poinformował o tym prezes Orlenu, Daniel Obajtek. 

OTP to jeden z największych dostawców usług transportu drogowego w Polsce. Dysponuje flotą ponad 200 zestawów do przewozu towarów niebezpiecznych. Zatrudnia blisko siedmiuset pracowników. Drogowy przewoźnik paliw znów jest własnością Orlenu. Sfinalizowano transakcję.

„Centralizacja kompetencji transportowych pozwoli na oszczędności na poziomie nawet 25 mln zł rocznie. Odbudowujemy aktywa, o których sprzedaży zadecydowano w 2015 roku” – napisał na Twitterze prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

Przejęcie przez paliwowego giganta OTP jest pierwszym elementem długoterminowej strategii dla logistyki drogowej Grupy Kapitałowej Orlen. Kolejnym krokiem będzie centralizacja procesów logistycznych w ramach koncernu. Rozpocznie się ona w czerwcu tego roku.

Pierwszy etap obejmie tradycyjne, później produkty chemiczne i petrochemiczne. Zakończenie całego procesu planowane jest na 2023 rok.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl