PKN Orlen będzie współpracował z litewskim rządem. Podpisano porozumienie

PKN Orlen podpisał we wtorek w Wilnie porozumienie o współpracy z litewskim rządem. Dokument zakłada wzajemne wsparcie dla realizowanych bądź rozważanych inwestycji, m.in. infrastrukturalnych dotyczących Orlen Lietuva (Litwa).

Deklarację wsparcia ze strony litewskiej otrzymały m.in. rozważane plany inwestycyjne Orlen Lietuva dotyczące przerobu ropy naftowej w rafinerii w Możejkach.

W porozumieniu potwierdzone zostało także rozpoczęcie odbudowy linii kolejowej do Renge na Łotwie.

Dokument podpisali w Wilnie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz przedstawiciele litewskiego rządu. W swoim przemówieniu Daniel Obajtek wskazywał na znaczenie porozumienia.

– To memorandum jest dla nas bardzo istotne. Pozwala nam przemyśleć pewien kierunek działania, pozwala zabezpieczyć interesy PKN Orlen oraz interesy państwa litewskiego. Poważnie zastanawiamy się, przyglądamy się i myślimy o procesie inwestycyjnym w modernizację. Ta inwestycja zapewniłaby bezpieczeństwo zarówno PKN Orlen, jak i bezpieczeństwo państwa litewskiego – powiedział Daniel Obajtek.

PKN Orlen jest największym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych tego typu w Europie.

Płocki koncern od 2009 roku posiada też 100 proc. akcji litewskiej rafinerii w Możejkach, która zmieniła nazwę na Orlen Lietuva.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl