twitter.com/RARS_GOV_PL

Pomoc humanitarna dla Litwy

Polska wysyła pomoc humanitarną na Litwę. Ma to związek z kryzysem migracyjnym na granicy litewsko-białoruskiej.

Litewską granicę przekracza coraz więcej nielegalnych migrantów z Białorusi. To osoby pochodzące głównie z Iraku, Syrii, Tadżykistanu i Rosji. W tym roku granicę Białorusi z Litwą próbowało przekroczyć ponad 1,5 tysiąca nielegalnych migrantów.

W związku z trudną sytuacją Polska zdecydowała  o wysłaniu konwojów z pomocą humanitarną. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy do Wilna pomoc rzeczową o wartości około 740 tysięcy złotych, w tym namioty z wyposażeniem, generatory prądu, koce czy łóżka polowe. Na Litwę wyruszy także transport polskiego MON.

Przebywający na początku lipca w Wilnie Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych, podkreślił, że skala zjawiska stanowi problem nie tylko dla Litwy, ale i dla całej Unii Europejskiej. Litewski rząd winą za przerzut osób obarcza reżim Alaksandra Łukaszenki. Prezydent Białorusi zagroził ostatnio, że nie będzie nikogo zatrzymywał w swoim kraju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl