Litwa: zatrzymano trzech rosyjskich szpiegów

Trzech Litwinów zostało zatrzymanych pod zarzutem szpiegowania na rzecz Rosji; w ich sprawach toczą się dwa odrębne śledztwa, które zostały zainicjowane przez siły specjalne armii – poinformował w czwartek szef litewskiej policji kryminalnej Rolandas Kiszkis.

Zatrzymani „działali, za wynagrodzeniem, na rzecz służb wywiadowczych Federacji Rosyjskiej” – powiedział dziennikarzom Rolandas Kiszkis.

Jeden z podejrzanych pracował, jako cywil, dla litewskich sił powietrznych. Druga osoba miała zezwolenie na pobyt stały w Rosji. Trzeci zatrzymany jest oskarżony o dostarczanie Rosjanom informacji na temat marynarki wojennej.

Według szefa wywiadu wojskowego Remigijusa Baltrenasa żaden z podejrzanych nie miał dostępu do informacji tajnych.

W lipcu litewski sąd skazał za szpiegostwo na 10 lat więzienia Rosjanina, który był oskarżony o próbę zainstalowania na potrzeby rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) podsłuchów u prezydent Litwy Dalii Grybauskaite.

Od 2012 litewskie sądy skazały za szpiegostwo na rzecz Rosji i Białorusi pięć osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl