fot. flickr.com

PK: Aresztowano mężczyznę, który przyjął 100 tys. zł w ramach płatnej protekcji

Na trzy miesiące aresztowany został mężczyzna, który przyjął 100 tys. zł od przedsiębiorcy w zamian za obietnicę wstrzymania wykreślenia firmy z ewidencji działalności gospodarczej – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Jak podała PK, Jerzy U. został zatrzymany we wtorek.

„Czynność ta miała związek ze śledztwem w sprawie płatnej protekcji. Zatrzymanie nastąpiło z zachowaniem szczególnej ostrożności, podczas przyjmowania przez wyżej wymienionego transzy pieniędzy w kwocie 100 tys. zł. Istniało niebezpieczeństwo, że mężczyzna może posiadać broń” – przekazała prokuratura.

Według ustaleń śledczych, jeden z poznańskich przedsiębiorców szukał pomocy w rozwiązaniu problemów związanych z prowadzonym biznesem.

„Z przedsiębiorcą tym skontaktował się Jerzy U. Powołując się na wpływy w różnych instytucjach państwowych twierdził, że za 200 tys. zł załatwi każdą sprawę. W tym wypadku obiecał przedsiębiorcy wstrzymanie wykreślenia firmy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Z tego tytułu przyjął połowę żądanej sumy” – zrelacjonowała PK.

Zatrzymany usłyszał zarzut popełnienia czynu zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności. PK przekazała również, że sąd – na wniosek prokuratora – aresztował Jerzego U. na trzy miesiące.

Zatrzymania mężczyzny dokonali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na polecenie prokuratora wydziału do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl