PiS żąda odwołania radnego PO w Łodzi

Prawo i Sprawiedliwość domaga się odwołania Tomasza Kacprzaka z PO, przewodniczącego rady miejskiej w Łodzi. W poniedziałek odbyła się w tym mieście konferencja prasowa posła Marcina Mastalerka, prezesa Łódzkiego Zarządu Okręgowego PiS, i Piotra Adamczyka, przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Łodzi.

W rozmowie z naszą redakcją poseł Mastalerek  akcentował dziś, że Łódzka rada miejska jest de facto poza kontrolą.

Pan Tomasz Kacprzak, który jest przewodniczącym rady miejskiej, a także wiceprzewodnicząca pani Królikowska, zapisali się do komisji rewizyjnej, a według prawa w Polsce przewodniczący i wiceprzewodniczący nie mogą być w komisji rewizyjnej. To nie może wyglądać tak, że władza sama siebie kontroluje. Drugą sprawą są skandaliczne ceny śmieci w Łodzi. Wywóz śmieci w Łodzi jest droższy niż w Monachium, które jest czterokrotnie bogatsze niż Łódź – powiedział Marcin Mastalerek, poseł PiS.

Poseł dodał, że kolejnym bulwersującym tematem w Łodzi, jest brak karty rodziny wielodzietnej.

Nie ma karty rodzin wielodzietnych w Łodzi, natomiast jest karta dla gejów i lesbijek, upoważniająca ich do tego, by z upustami robić zakupy w różnych sklepach i restauracjach. To jest inicjatywa prywatna, nie jest inicjatywą miasta. To jest bardzo zły sygnał i my oskarżamy władze miasta z PO. Powinien wyjść jasny sygnał, że w Łodzi wspierana jest rodzina, a nie geje i lesbijki. Na dzień dzisiejszy to geje i lesbijki mają większe przywileje niż rodzina – mówił poseł Marcin Mastalerek.

                                                                                                           RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl