PiS ws. raportu NIK o gazoporcie w Świnoujściu

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby premier Ewa Kopacz wyciągnęła konsekwencje wobec ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego. To odpowiedź na krytyczny raport Najwyższej Izby Kontroli ws. nadzoru nad budową gazoportu w Świnoujściu.

Poseł Mariusz Błaszczak, szef KP PiS oczekuje od premier, aby podjęła konkretne działania.

– Napisałem pismo do pani premier Ewy Kopacz z żądaniem wyciągnięcia konsekwencji wobec ministra skarbu, który nie wykonuje swoich obowiązków w sposób należyty. Raport NIK jest tego dowodem, a więc nie może być tak, że w III RP inwestycje strategiczne (każde, ale przede wszystkim te strategiczne, stanowiące o naszym bezpieczeństwie) są nierealizowane, a wobec tych, którzy nie wypełniają swoich obowiązków, powinny być wyciągane konsekwencje – zaznaczył poseł.

Resort Skarbu Państwa podkreślał, że terminal LNG w Świnoujściu jest gotowy w 96 proc. Trwają końcowe prace budowlane i odbiory inwestycji. Terminal to inwestycja strategiczna, która ma zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Obecnie większość gazu do Polski sprowadzamy z Rosji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl