PiS przeciw prywatyzacji MPEC

PiS rozpoczęło kampanię przed referendum lokalnym w sprawie prywatyzacji komunalnej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Białymstoku. PiS jest przeciwne prywatyzacji.

– Będą ulotki dla mieszkańców Białegostoku, żeby wzięli udział w referendum. Powiesimy banery informujące o tym. Po raz pierwszy jest taki zew w Białymstoku. Obywatele miasta będą się mogli wypowiedzieć na temat ich dotyczący. 70 kilka procent mieszkańców korzysta z energii cieplnej, która przesyłana jest przez to przedsiębiorstwo – powiedział Kazimierz Romanowski, radny PiS  w Białymstoku.

Referendum odbędzie się w niedzielę 26 maja. Białostoczanie zdecydują w nim, czy są za, czy przeciwko planom prezydenta Białegostoku, dotyczącym sprzedaży przez samorząd udziałów w MPEC-u.

W listopadzie ubiegłego roku rada miejska, głosami radnych PO, dała prezydentowi zgodę na prywatyzację.

– Mieszkańcy zdecydują o tym czy należy się pozbyć takiego przedsiębiorstwa, które daje dochody dla miasta, a które może spowodować to, że po sprywatyzowaniu prywatny właściciel może bardzo podnieść cenę za tą energię cieplną w mieście dla mieszkańców. Dlatego poprosiliśmy, żeby wypowiedzieli się o tym mieszkańcy. Prezydent miasta nie może decydować o wszystkim. Wybrali go mieszkańcy, więc chcemy, żeby to mieszkańcy zadecydowali – dodał Kazimierz Romanowski.

Niezależnie od przygotowań do referendum, magistrat prowadzi działania poprzedzające prywatyzację. W przetargu wyłoniony został podmiot, którego zadaniem będzie przede wszystkim oszacowanie wartości spółki, co będzie podstawą do ustalenia minimalnej ceny sprzedaży udziałów.

 

Wypowiedź Kazimierza Romanowskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj