Już 5 tys. podpisów za referendum o obronie Lasów

Blisko 5 tys. podpisów, do tej pory, podliczono ws. referendum przeciwko rządowej ustawie destabilizującej Lasy Państwowe. Po otwarciu wszystkich nadesłanych listów organizatorzy spodziewają się, że będzie to ponad 10 tys. podpisów.

Ogólnopolska akcja zbierania podpisów cały czas trwa. Aby doszło do referendum potrzeba minimum pół mln podpisów.

– W ciągu dwóch pierwszych dni otrzymaliśmy 733 listy, z tego udało się nam otworzyć (ze względu na kapoty kadrowe) 306 listów, a w nich było ponad 4 tys. 600 podpisów. Sądzimy, że w tej chwili zostało złożonych ponad 10 tys. podpisów. Jak na początek to jest bardzo dobry wynik. Chciałem serdecznie podziękować tym wszystkich, którzy zaczęli te listy przesyłać. Jest apel do wszystkich państwa: łączmy wszystkie siły po to, żeby zbierać podpisy, żeby pokazać obecnej władzy, że społeczeństwo potrafi się zorganizować ponad wszelkimi podziałami. Tu idzie walka o wielką rzecz – powiedział prof. Jan Szyszko, były minister środowiska.

Profesor zwraca uwagę, na tempo prac nad rządową ustawą. Opozycja i leśnicy mówią wprost – ustawa jest niekonstytucyjna i prowadzi do destabilizacji, a następnie prywatyzacji lasów, które stanowią ¼ terytorium kraju.

– Strona rządowa w błyskawicznym tempie przeforsowała ustawę. Była ona najpierw omawiana podczas obrad Senatu, później Sejmu, teraz ponownie pracował nad tym Senat i w gruncie rzeczy w ciągu 10 dni zostały załatwione wszystkie procedury. W tej chwili ustawa idzie do pana prezydenta. Według nas jest ona sprzeczna z Konstytucją i ze wszystkimi przepisami legislacyjnymi, ale widać, że władza jest zdeterminowana i chce szybko przystąpić do destabilizacji Polskich Lasów Państwowych. Mam nadzieję, że być może pan prezydent ustawę zawetuje, albo skieruje ja do Trybunału Konstytucyjnego – dodał prof. Jan Szyszko.

Pobierz formularz, na którym można zbierać podpisy.

Formularze są także dostępne na stronie Stowarzyszenia na rzecz zrównoważonego Rozwoju Polski. Listy z podpisami można przesyłać na sejmowy adres posła i prof. Jana Szyszko.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl