PiS podsumowało objazd Polski powiatowej

Wszyscy Polacy, niezależnie od tego w jakim regionie się urodzili, powinni mieć równe szanse i prawa. To jest fundamentalna kwestia – podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii w Przysusze w woj. mazowieckim.

Spotkanie odbywało się pod hasłem: „PiS bliżej ludzi. Polska jest jedna. Podsumowanie objazdu Polski powiatowej w roku 2013”.

– Chodzi o taki kształt naszego życia społecznego, który ma spowodować, że wszyscy Polacy, podkreślam: wszyscy Polacy będą mieli (bo niestety należy użyć czasu przyszłego) równe prawa. Chodzi nie tylko o prawa (skądinąd bardzo ważne) zapisane w Konstytucji, w ustawach, ale o prawa realne, które najprościej można określić jako równe szanse. Równe prawa niezależnie od tego, kto i gdzie się urodził – powiedział Jarosław Kaczyński.

Piotr Gliński w swoim wystąpieniu wskazywał m.in. że politycy są po to, by organizować nasze życie w sposób najlepszy z możliwych, by rozwiązywać nasze problemy w sposób sprawiedliwy, równy dla wszystkich.

– Obecna władza nie tylko nie potrafi rządzić. Dowodów na to mamy aż nadto, jak bałagan w edukacji, skandaliczny stan zdrowotny, skandale korupcyjne, kompromitacja na kolei, najdroższy gaz w Europie itd. Każdy dzień przynosi nowy skandal i świadczy o strukturalnej niesprawności tej władzy. Co najgorsze, ona nie tylko nie potrafi rządzić, ona po prostu nie chce rządzić. Chce posiadać władzę, ale rządzić nie chce. Zajmuje się sama sobą i problemami, które sama sobie stwarza, jak domorośli nieudacznicy na ministerialnych posadach i chyba największa w III RP korupcja polityczna i partyjna – powiedział Piotr Gliński.

Lucjusz Nadbereżny, radny ze Stalowej Woli, akcentował potrzebę ochrony rodziny przed ideologią gender.

– Tak, jestem młodym moherowym beretem! Nie wstydzę się tego. Jestem dumny! Na antenie Radia Maryja Ojciec Dyrektor często powtarza: ktoś kto myśli rok do przodu sieje zboże, ktoś kto myśli pięć lat do przodu sadzi las. Ktoś, kto myśli o pokoleniach wychowuje i kształci młodych ludzi. Ten rząd nie patrzy rok do przodu, nie patrzy 10 lat do przodu, bo swoją fiskalną ciężką rękę kładzie na Lasy Państwowe, ale przede wszystkim nie kształci, nie wychowuje, nie patrzy w przyszłość naszego pokolenia. Musimy to zmienić – powiedział Lucjusz Nadbereżny.

RIRM 

drukuj