PiS odstąpi od projektu o metropolii warszawskiej

Prawo i Sprawiedliwość wycofuje projekt dotyczący metropolii warszawskiej. Jeszcze dziś pismo w tej sprawie trafi do marszałka Sejmu – poinformował poseł PiS Jacek Sasin.

Polityk podkreślił, że powinna toczyć się dalsza dyskusja o stworzeniu metropolii warszawskiej. Jak dodał, podczas konsultacji społecznych ws. projektu ustawy pojawiło się bardzo wiele pytań. To było także efektem kampanii dezinformacji, która prowadziła opozycja – dodał poseł PiS.

Teraz wyniki konsultacji społecznych zostaną przekazane do Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Eksperci współpracujący z instytutem dokonają analizy uwag i informacji mieszkańców – powiedział poseł Jacek Sasin.

– Aby w dalszym ciągu próbować zaproponować nowe rozwiązania metropolitalne, tą najlepszą drogą byłaby droga stworzenia projektu rządowego w oparciu również o tę dyskusję, w oparciu o te uwagi mieszkańców, które zostały zgłoszone, ale musimy w tej chwili rzeczywiście poczekać również na wyniki prac ekspertów Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. Będziemy oczekiwać rekomendacji i wtedy będziemy mogli powiedzieć o jakiś dalszych pracach, które dotyczyłyby ustawy o metropolii warszawskiej, analogicznie jak niedawno przyjęta przez parlament już funkcjonująca ustawa o samorządzie śląskim. Uważamy, że taka ustawa o metropolii warszawskiej jest potrzebna w jakieś przyszłości, która jest potrzebna dzisiaj, aby stworzyć dobry projekt, który będzie cieszył się powszechnym poparciem – podkreślił Jacek Sasin.        

W styczniu do Sejmu trafił projekt ustawy PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zakładał on, że stolica stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin.

Przeciwko projektowi ustawy ws. metropolii warszawskiej protestowali politycy opozycji, w tym PO, Nowoczesnej i PSL.

W niedzielę zakończyły się organizowane przez PiS w podwarszawskich gminach konsultacje społeczne ws. projektowanych rozwiązań.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl