PiS chce zapobiec prywatyzacji uzdrowisk w Polsce

 Nowelizację art. 64 ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym proponuje PiS.

Projekt ustawy ma zabezpieczyć przed prywatyzacją siedem uzdrowisk, które chce sprzedać rząd PO i PSL. Politycy PiS-u złożyli już projekt ustawy do laski marszałkowskiej.

 

O ewentualnej prywatyzacji tych siedmiu zakładów leczniczych miałby decydować Sejm, a nie minister skarbu – zapowiedział poseł Czesław Hoc, członek sejmowej Komisji Zdrowia.

 

Poseł zwrócił uwagę, że dotychczas było to w upoważnieniu artykułu 34. Minister Skarbu Państwa w porozumieniu z Ministrem Zdrowia wydawał odpowiednie rozporządzenie, teraz proponujemy, żeby była to wartość ustawowa. Na lecznictwo uzdrowiskowe na pewno nie będzie stać wielu Polaków. Nowy pomysł prywatyzacji może być sprzeczny z ustawowym równym i powszechnym dostępem do świadczeń opieki zdrowotnej. – dodaje poseł.

 


Pobierz Pobierz

 

Rząd Donalda Tuska próbuje sprywatyzować placówki w Ciechocinku, Lądku-Zdroju, Kołobrzegu, Busku-Zdroju, Rymanowie, Świnoujściu i Krynicy-Żegiestowie. Cena za jaką resort skarbu planuje sprzedać uzdrowiska, jest skandalicznie niska – alarmuje poseł. Dodaje, że Minister Skarbu ocenił prywatyzację na 125 mln zł. Jest to suma o wartości 2 km autostrady A2.

 


Pobierz Pobierz

 

drukuj