PiS chce wyjaśnień od ministra transportu

PiS chce pilnego zwołania sejmowej Komisji Infrastruktury ws. powiązań ministra transportu Sławomira Nowaka. Wniosek w tej sprawie poparli również m.in. posłowie SP i SLD.

Chodzi o informacje dotyczące relacji ministra z biznesmenami, zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO.

Jeden z tygodników sugeruje, że minister pomagał w uzyskiwaniu zleceń przez jedną z prywatnych firm. W zamian miał być zapraszany na luksusowe imprezy i otrzymywał również drogie prezenty.

Sprawę bada już CBA. Powinna się nią zająć również sejmowa Komisja Infrastruktury, która sprawuje funkcje kontrolne m.in. nad działalnością resortu kierowanego przez Sławomira Nowaka – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.
– Jest w tych publikacjach i w debacie mowa o wydatkowaniu publicznego grosza, publicznych pieniędzy. Pragniemy na posiedzeniu komisji usłyszeć jaki jest stan rzeczy. Pragniemy, aby minister Nowak oczyścił się z tych zarzutów. Jesteśmy zaniepokojeni  sytuacją, w której ważne projekty realizowane przez resort transportu mogą zostać zagrożone przez zawirowania w ścisłym kierownictwie resortu. Hipotetycznie nie można wykluczyć sytuacji, że gdyby cały rozwój zdarzeń był negatywny w stosunku do pana ministra Nowaka to i decyzje podejmowane przez szefa resortu mogą mieć wątpliwą jakość prawną – zaznaczył poseł Andrzej Adamczyk.

Poseł oczekuje, że na posiedzeniu Komisji Infrastruktury, która odbędzie się już w piątek pojawi się sam minister Nowak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl