fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Pikniki wojskowe jednym z elementów tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Pokazy, koncerty, spotkania z żołnierzami – tak będą wyglądały tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Obchody rozpoczną się dziś piknikami wojskowymi, które odbędą się w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Ich dokładną mapę można znaleźć na stronie resortu obrony, który jest współorganizatorem wydarzenia. Podczas pikników przewidziano wiele atrakcji. Jedną z nich będzie prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego. Będzie można również posilić się tradycyjną grochówką.

Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej, kpt. Witold Sura, zachęca całe rodziny do wzięcia udziału w wydarzeniu.

– Będzie można zobaczyć różne jednostki sprzętu wojskowego. Będzie można obejrzeć różne występy artystyczne w tych dniach, ale również porozmawiać z żołnierzami, gdyż na co dzień nie mamy okazji zapytać o służbę wojskową, jak wygląda ta służba, jakie są korzyści ze służby (a są bardzo duże). Na stoiskach, które będą organizowane przez poszczególne rodzaje Sił Zbrojnych, będą również Wojska Obrony Terytorialnej. Można naprawdę czerpać wiele korzyści z tego dnia – podkreśla kpt. Witold Sura.

Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. Rocznicy Bitwy Warszawskiej potrwają do poniedziałku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj