Pieszo i konno zmierzają na kanonizację

28 kwietnia w Watykanie bł. Papież Jan Paweł II i bł. Papież Jan XXIII zostaną ogłoszeni świętymi. Do wiecznego miasta przybędą pielgrzymi z całego świata. Większość skorzysta z tradycyjnych form komunikacji, są również tacy, którzy dotrą do Watykanu konno, a także biegnąc.

Grupa 12 śmiałków wyruszyła do Wiecznego Miasta konno. Są to członkowie Bractwa Rycerskiego z Bratiana i Inowłodza. Trasa pielgrzymki będzie przebiegała m.in. przez Częstochowę, Zwardoń, Bratysławę, Rawennę i Asyż. Jeźdźcy dziennie chcą pokonywać 300 kilometrów

Konie pojadą sztafetowo, aby zbytnio się nie męczyły. Co 30 kilometrów będą wymieniane na wypoczęte. Do Watykanu jedzie równie dyliżans pocztowy. Jeźdźcom będą towarzyszyć biegacze z Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego, którzy biegną do Watykanu w sztafecie, aby podziękować za Jana  Pawła II.

Biegacze mają przed sobą 2 tysiące kilometrów. Każdy z uczestników będzie dziennie pokonywał odległość pół maratonu czyli prawie 22 kilometry. Trasę chcą pokonać w 6 dni. Do tego wyczynu przygotowywali się od wielu miesięcy.

W samotny bieg do Watykanu w połowie marca wyruszyli Piotr Kuryło oraz Adam Uliczny. Pierwszy niestety doznał kontuzji, pozostało mu do celu prawie pół tysiąca kilometrów. Zapowiada, jednak, że będzie walczyć do końca. Adamowi Ulicznemu pozostało do celu niespełna 350 kilometrów.

 

 

TV Trwam News 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl