Pierwsze Mieszkania plus w Warszawie na gruntach Poczty Polskiej

BGK Nieruchomości podpisała dziś warunkową umowę inwestycyjną w ramach rządowego programu Mieszkanie plus na budowę lokali w stolicy.

Na dwóch działkach położonych na warszawskiej Woli powstanie 1,1 tys. nowoczesnych mieszkań na wynajem” – poinformował BGKN w komunikacie. „To pierwsza inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus realizowana na gruntach wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa i pierwsze nieruchomości położone w granicach miasta stołecznego Warszawy”.

Tereny, na których ruszą inwestycje, zlokalizowane są w południowo-zachodniej części dzielnicy Wola. Na pierwszej, ponad dwuhektarowej działce położonej przy ul. Sowińskiego 28 powstanie blisko 450 mieszkań, na drugiej – około trzyhektarowej, znajdującej się przy ul. Worcella 1 – zostanie zbudowane około 650 mieszkań.

Mieszkanie plus to najważniejszy pakiet rozwiązań Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego celem jest zwiększenie liczby mieszkań dostępnych w przystępnych cenach” – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Działki, na których będzie realizowana inwestycja, jak informuje BGKN, „zostaną wniesione przez Pocztę Polską w formie aportu, z kolei budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez spółkę BGK Nieruchomości”.

BGKN, który realizuje program Mieszkanie plus w części komercyjnej, zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Program pozwoli na efektywne wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu m.in. skarbu państwa i spółek z jego udziałem.

Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1,2 tys. mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu. Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami skarbu państwa, wynosi 10 tysięcy.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl