fot. pixabay.com

Pierwsze bociany są już na Suwalszczyźnie – polskim biegunie zimna

Mieszkańcy Suwalszczyzny i pracownicy parków zauważyli już pierwsze bociany, które przyleciały na polski biegun zimna. Ptaki te zwykle najpóźniej przylatują na krańce północnego-wschodu Polski.

Dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Teresa Świerubska, powiedziała, że sama widziała już kilka bocianów, pierwszego w niedzielę. Pracownicy Wigierskiego Parku Narodowego opublikowali w poniedziałek film, którego głównym bohaterem jest bocian czarny.

Na polskim biegunie zimna są też żurawie, skowronki, szpaki, czajki i drozdy. Zakwitły także przylaszczki. W ogrodach widać przebiśniegi.

Na Suwalszczyźnie od kilku dni jest słoneczna pogoda. Jeszcze w ubiegłym tygodniu było mroźno i leżał śnieg. Na jeziorach jest jeszcze lód. Pokrywa lodowa jest m.in. na najgłębszym jeziorze w Polsce – Hańczy.

„Jest piękna pogoda, ale w nocy jeszcze mróz. Jednak przyroda daje sygnały, że tu na wschód idzie do nas wiosna” – powiedział Teresa Świerubska.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl