fot. TV Trwam

Pierwsza katolicka świątynia na półwyspie Synaj

W Egipcie został poświęcony kościół pod wezwaniem Matki Bożej Pokoju. Ojciec Święty Franciszek podarował lokalnej wspólnocie figurę Matki Bożej, która zdobi plac przed budynkiem kościoła.

Kościół został zbudowany w egipskim kurorcie Sharm el Sheikh. Należy on do wspólnoty Kościoła katolickiego obrządku wschodniego. W budowę świątyni włączyło m.in. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które zachęca wszystkich Polaków udających się na urlopy do Egiptu do odwiedzania katolickiej świątyni i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

– Jest to bardzo ważne, żeby nasi turyści, którzy tam jeżdżą nawet przez samą obecność, czy modlitwę w tym kościele wspierali naszych braci w Egipcie. Proboszcz, który zajmował się budowa był zadowolony. Powiedział, że wielu Polaków wyszukuje w internecie tej świątyni. Niech będzie to przejawem naszego zainteresowania – wypoczynek łączmy z pamięcią o Panu Bogu – powiedział ks. profesor Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Stowarzyszenia ,,Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

TV Trwam News

 

drukuj