fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Pierwsza dama rozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze

O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze, rozwadze i noszeniu odblasków – mówiła w środę podczas specjalnej lekcji uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu pierwsza dama Agata Kornhauser – Duda. „Dbanie o bezpieczeństwo dzieci jest naszym wspólnym obowiązkiem” – podkreśliła.

Pierwsza dama uczestniczyła w lekcji poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego zorganizowanej w Łowiczu. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowanych dla uczniów klas 1-3 przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) najmłodsi uczestnicy ruchu poznawali podstawowe zasady obowiązujące na drodze oraz uczyli się zasad bezpieczeństwa.

Nie mam wątpliwości, że wasi rodzice nauczyli już was, jak bezpiecznie przemierzać drogę do i ze szkoły; jak zachowywać się w podróży i w miejscach, w których poruszają się pojazdy. Dziś te wszystkie zasady sobie przypomnimy, pewnie nauczycie się też czegoś nowego, a zdobytą wiedzą będziecie mogli wykorzystać w praktyce – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama zwracając się do najmłodszych prosiła ich, by przestrzegając przepisów dbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Równie ważne, jak przestrzeganie przepisów, jest pracowanie nad pewnymi cechami, które ułatwią nam bezpieczny powrót do domu ze szkoły, czy podróży. Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju. A także zawsze, kiedy czujecie się niepewnie na drodze, zadawali pytania i prosili o pomoc. Dzięki tym cechom na pewno łatwiej będzie wam się poruszać bezpiecznie po drodze – podkreśliła.

Po części teoretycznej Agata Kornhauser-Duda razem z uczniami wzięła udział w zajęciach praktycznych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczniowie poznawali m.in. znaki. Rozdała również dzieciom materiały edukacyjne oraz odblaskowe worki i opaski poprawiające ich widoczność na drodze.

Podczas zajęć przepisy bezpieczeństwa w atrakcyjnej formie przybliżył najmłodszym m.in. p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

 PAP/RIRM

drukuj