„Pielucha dla malucha – podziel się szczęściem!” – trwa akcja dla nowożeńców

„Pielucha dla malucha – podziel się szczęściem!” to akcja Fundacji Małych Stópek skierowana do osób zawierających związek małżeński. Młodzi małżonkowie, chcąc podzielić się szczęściem zawierzenia siebie Bogu – mogą zrezygnować z kwiatów od gości, a w zamian poprosić o pieluszki dla dzieci uratowanych od tzw. aborcji.

Fundacja Małych Stópek ze Szczecina zachęca pary przygotowujące się do wstąpienia w związek małżeński, do zaproponowania swoim gościom weselnym, aby zamiast kwiatów czy książek – przynosili pieluszki oraz inne artykuły pielęgnacyjne dla dzieci. Zebrane rzeczy przekazywane są dla potrzebujących matek, które zdecydowały się nie dokonywać tzw. aborcji, a znajdują się pod stałą opieką Fundacji.

„Ślub to wydarzenie, któremu towarzyszy wielka radość. Wylewa się ona wręcz z serc nowożeńców i udziela innym. Ta potrzeba obdarowania radością jest tak wielka, że młodzi małżonkowie pragną ogłosić ją całemu światu. Właśnie w tym pragnieniu swój początek znalazła akcja Fundacji Małych Stópek „Pielucha dla malucha – podziel się szczęściem!”, którą kierujemy do młodych zawierających związek małżeński” – wyjaśnia Fundacja.

Pieluszki i pozostałe artykuły odbierane są od młodej pary na koszt Fundacji.

Do tej pory w akcję włączyło się ponad 40 par. W ostatnią sobotę kolejni nowożeńcy zdecydowali się pomóc dzieciom.

Fundacja Małych Stópek przygotowała też specjalne foldery informacyjne wraz z wizytówkami, które narzeczeni mogą dołączyć do ślubnego zaproszenia. Przekazywane są w dowolnej liczbie po przesłaniu zgłoszenia na e-mail: [email protected].

RIRM/dlażycia.info

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl