Pielgrzymka WSKSiM do Kalisza

Wspólnota Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wyruszyła na coroczną pielgrzymkę akademicką do Sanktuarium  św. Józefa w Kaliszu.  Studenci oprócz wspólnej modlitwy i zwiedzania miasta, wysłuchają konferencji prof. Mieczysława Ryby pt. „Korzenie polskiego patriotyzmu”.

O godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Florczyka, bpa pomocniczego diecezji kieleckiej. Oprawę muzyczną zapewni chór akademicki WSKSiM. Dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska, mówi, że jest to szczególny czas łaski dla społeczności akademickiej.

– Studenci będą uczestniczyć w nabożeństwie, będą się modlić przedstawiciele studentów. Wszyscy zgromadzeni w świątyni będą mogli obejrzeć inscenizację fragmentów poematu „Beniowski” Juliusza Słowackiego w wykonaniu studentów WSKSiM w reżyserii pani Mirosławy Marcheluk. Nad tym przedstawieniem opiekę artystyczną sprawuje o. Waldemar Gonczaruk CSsR. Po przedstawieniu o godz. 17.30 będzie konferencja naszego wykładowcy, pana prof. dr. hab. Mirosława Ryby. Natomiast o godz. 18.00 wszyscy zgromadzeni w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będą uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem JE ks. bpa. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej – powiedziała dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

Dziekan dr Dorota Żuchowska, mówi o tym, że studenci co roku bardzo chętnie biorą udział w pielgrzymce. Początek roku akademickiego to dobry czas by oddać się w opiekę św. Józefowi, ale jest to też okazja do integracji pomiędzy studentami.

– Ta pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu towarzyszy inauguracji roku akademickiego w WSKSiM i właśnie od tej modlitwy, wspólnie rozpoczynamy nowy rok akademicki. To jest duchowe przygotowanie do inauguracji. Natomiast, jak co roku, studenci bardzo chętnie zapisują się na wyjazd. Jedziemy kilkoma autokarami. Myślę, że jadą także by modlić się za swoje rodziny, ale też polecać Panu Bogu sprawy swoich przyszłych rodzin a także modlić się o dobrego współmałżonka – dodała dr Dorota Żuchowska.

 

Wypowiedź  dr Doroty Żuchowskiej


Pobierz Pobierz

RIRM

Program pielgrzymki
drukuj