fot. PAP/Tomasz Gzell

Pielęgniarki nie mogą porozumieć się z rządem

Pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych nie mogą porozumieć się z rządem. Przełomu nie przyniosły poniedziałkowe rozmowy. Spotkanie zakończyło się fiaskiem, a pielęgniarki chcą zwrócić się po pomoc do Rady Dialogu Społecznego.

Poniedziałkowe spotkanie odbyło się na wniosek [Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych]. Ku ich zaskoczeniu do stołu zaproszeni zostali również przedstawiciele innych związków zawodowych, co stało się powodem przerwania rozmów.

Związek poinformował, że w obliczu takiego przebiegu spotkania zwrócił się o pomoc do Rady Dialogu Społecznego. Według pielęgniarek tylko Rada stanowi ostatnią szansę na realny dialog środowisk związkowych z rządem.

Ministerstwo Zdrowia podkreślało, że jest gotowe do rozmów, a zaproszenie pozostałych związków do rozmów tłumaczy tym, że negocjacje finansowe muszą odbywać się w ramach Zespołu Trójstronnego.

Dziś Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ma ustalić harmonogram kolejnych działań podejmowanych przez Związek. Z kolei jutro rząd na posiedzeniu zajmie się projektem nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

TV Trwam News

drukuj