PE: debata nt. Polski przełożona na początek listopada

Parlament Europejski przełożył debatę na temat Polski z 19 października na początek listopada. Jak poinformowały służby prasowe Parlamentu, powodem jest prośba wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który na ten dzień zaplanował inne zajęcia.

Będzie to już kolejna debata na temat sytuacji w Polsce. Najprawdopodobniej debata w komisji sprawiedliwości PE odbędzie się 6 listopada. Przedstawiciel służb prasowych Parlamentu powiedział, że jest to wstępna data, ponieważ nie ma jeszcze programu prac komisji na ten dzień.

O przełożenie debaty zwrócił się wiceszef KE Frans Timmermans z powodu – jak wyjaśnił – obowiązków, które ma tego dnia. Wcześniej kierownictwo europarlamentu ustaliło, że ten będzie się zajmował Polską w kontekście prowadzonej przez Komisję Europejską procedury praworządności na sesji między 13 a 16 listopada. Termin ten nie jest jednak przesądzony, bo europosłowie mają debatować o Polsce na sesji plenarnej dopiero, gdy Sejm uchwali prezydenckie ustawy dotyczące Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądowniczej i oceni je KE.

Komisja prowadzi procedurę ochrony praworządności wobec naszego kraju od początku 2016 roku. Wcześniej była ona skoncentrowana na sprawie Trybunału Konstytucyjnego, ale teraz główny nacisk położony został na ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl