fot. PAP/Radek Pietruszka

Patryk Jaki skrytykował w PE konwencję stambulską: Nawet w najbardziej potrzebnym dokumencie forsowana jest ideologia

Europoseł Patryk Jaki powiedział w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, że nie ma płci kulturowej, a tylko płeć biologiczna. Polityk wziął udział w debacie na temat przystąpienia Unii Europejskiej do konwencji stambulskiej.

Patryk Jaki przyznał, że w konwencji znajduje się wiele potrzebnych przepisów i gdyby tylko one zostały, to można by przyjąć dokument i miałby on szansę być skuteczny. Jednak – jak zwrócił uwagę – nawet w najbardziej potrzebnym dokumencie forsowana jest ideologia.

– Chodzi oczywiście o zmuszanie wszystkich do uznawania płci społeczno-kulturowej. Nie ma czegoś takiego. Nie ma płci kulturowej, jest tylko płeć biologiczna. Zachęcanie dzieci do zmiany płci już skończyło się wieloma nieodwracalnymi tragediami – jak Davida, który popełnił samobójstwo, kiedy prekursor tego nurtu, dr Money, zachęcał go do zmiany płci dokładnie z tym samym uzasadnieniem, co wy: że to nie biologia, a kultura decyduje o tym, kto jest chłopcem, a kto dziewczynką. Również dla kobiet ta ideologia kończy się tragediami. Niszczy ich wysiłek w sporcie, pozbawiając szans na zasłużone medale w nierównej konkurencji z mężczyznami. Do tego staje się narzędziem dla cwaniaków, wchodzących w ten sposób do intymnych miejsc dla kobiet i dziewczynek – mówił Patryk Jaki.

Europoseł podkreślił, że forsowanie ideologii gender ma niszczyć tradycyjne oazy tożsamości – od płci, patriotyzmu, Kościoła, do państwa narodowego.

Powołując się na unijne dane, dodał, że oazy te najskuteczniej bronią przed przemocą w państwach, w których są najmocniejsze.

Tam gdzie nie ma już tradycyjnych wspólnot, przemoc szaleje – podsumował Patryk Jaki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl