fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Patryk Jaki rozpoczyna akcję #100imyPodBlokiem

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki ogłosił strat akcji #100imyPodBlokiem. „Prezydent miasta stołecznego Warszawy musi być blisko mieszkańców – musi się wyrwać z biurowców” – powiedział Patryk Jaki na briefingu przed blokiem na Bródnie.

Akcja ruszy w najbliższy poniedziałek na Bielanach. Kandydat ZP na prezydenta stolicy chce odwiedzić 100 miejsc, tzw. blokowisk i osiedli.

Patryk Jaki chce przekonać warszawiaków, że warto wziąć udział w tegorocznych wyborach samorządowych.

Będziemy w różnych miejscach. Będziemy poruszali się w różny sposób. Chcę powiedzieć, że będziemy docierać również do tych ludzi, którzy nigdy w Warszawie nie głosowali, dlatego że – często słusznie – byli źli na lokalnych polityków, że o nich zapominają, że nie interesują się ich problemami, że interesuje ich tylko wielka polityka. Dlatego ta akcja ma na celu sprawienie, że każdy, kto będzie chciał porozmawiać o istotnym dla niego problemie, będzie miał taką możliwość. Jest konkretne 100 miejsc i ruszamy w nie od poniedziałku – powiedział kandydat ZP na prezydenta.

Patryk Jaki zyskuje w kolejnych sondażach. Przewaga Rafała Trzaskowskiego stopniała już tylko do kilku punktów procentowych.

Z sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że na kandydata PO w pierwszej turze chce oddać swój głos 41 proc. badanych. Patryk Jaki może liczyć na 36 proc. głosów. Inny kandydaci pozostają daleko w tyle.

Wybory samorządowe odbędą na jesieni tego roku.

RIRM

drukuj