fot. twitter.com

P. Jaki: Mamy projekt na miarę wielkiej Warszawy

Zjednoczona Prawica ma projekt na miarę wielkiej Warszawy – przekonywał na swojej konwencji kandydat ZP na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Według niego obecne władze miasta z PO nie potrafią wykorzystać potencjału stolicy i jego mieszkańców.

https://twitter.com/PatrykJaki/status/1038757355608047616

Polityk przekonywał, że obecnie mamy do czynienia z dużą dysproporcją pomiędzy warszawiakami a stołecznym samorządem.

Do największych atutów Warszawy, które – według niego – nie tworzą jednak całości, synergii, zaliczył największą w Polsce liczbę uczelni wyższych, studentów oraz osób w wieku produkcyjnym, a także duży wskaźnik przedsiębiorczości.

– Problem polega na tym, że tych wszystkich najpiękniejszych cech naszego miasta – tych, które powinny tworzyć pewną przewagę – władze Warszawy nie potrafią zebrać w jedną całość, żeby stworzyć naszą przewagę konkurencji. Proszę państwa, chcę powiedzieć, że my mamy dzisiaj taki projekt; projekt na miarę wielkiej Warszawy. Proszę państwa, bo Warszawa zasługuje na wielkie projekty. Warszawa nie może być zwyczajna, bo mieszkańcy Warszawy nie są zwyczajni, a wyjątkowi. Warszawa zasługuje więc na wyjątkowe projekty. My mamy taką odważną, ambitną wizję – podkreślał Patryk Jaki.

Kandydat na prezydenta stolicy zaprezentował projekt utworzenia 19. dzielnicy Warszawy. Ma to być wyjątkowy obszar innowacji i zieleni, który będzie rozciągał się wzdłuż Wisły.

– Wyjątkowa dzielnica, wyjątkowy obszar w Warszawie. Obszar, proszę państwa, który sprawi, że to będzie największy obszar smart city w Europie; największy obszar innowacji w Europie. To obszar najniższych podatków, taka specjalna strefa, gdzie będą najniższe dla innowacji w tej części Europy –  wskazywał polityk.

Nowa dzielnica miałaby objąć teren prawie 800 ha. [czytaj więcej] 

 

 

 

RIRM

drukuj