fot. twitter.com

Pasterze Kościoła zachęcają wiernych do żarliwej modlitwy

W trudnych chwilach jakie wszyscy przeżywamy, Kościół zachęca do modlitwy. Ojciec Święty powierzył Rzym, Włochy i cały świat opiece Matki Bożej. Polscy księża biskupi przypominają, że Bóg nie zapomniał o człowieku.

To modlitwa jest największą siłą Kościoła. I po tę siłę Kościół sięga w obliczu tego, co dziś się dzieje.

– Módlmy się o oddalenie epidemii, módlmy się za chorych i tych, którzy się nimi opiekują – lekarzy, pielęgniarki, a także za pracujących nad wynalezieniem szczepionki, przestrzegajmy zaleceń służb sanitarnych – napisał ks. abp Wojciech Polak, prymas Polski, metropolita gnieźnieński

W chwilach tak trudnych Kościół sięga po modlitwę suplikacją, ale i powierza się Matce Bożej. Tak zrobił Ojciec Święty Franciszek, który Maryi zawierzył Rzym, Włochy i cały świat.

– Dopomóż nam, Matko Bożej Miłości, przylgnąć do woli Ojca i uczynić to, co powie nam Jezus, który wziął na siebie nasze cierpienia, aby zaprowadzić nas, poprzez krzyż do radości zmartwychwstania – modlił się Ojciec Święty Franciszek.

Bóg nie zapomniał o człowieku – przypominają księża biskupi: metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda oraz metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny.

– Doświadczenie chrześcijańskie uczy, że Bóg nie opuszcza człowieka w chwilach trudnych. Uklęknijmy więc wszyscy do modlitwy i prośmy Dobrego Boga o oddalenie epidemii koronawirusa – napisał ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

– Wierzącym nie jest ten, kto wyraża przekonanie, że Bóg istnieje, ale ten, kto wie, że jego życie jest w ręku Boga i całkowicie ufa, że Bóg chce jego dobra – podkreślił ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Takie zagrożenie, z jakim dziś mamy do czynienia, to okazja do wzajemnej solidarności, o czym przypomniał ks. bp Andrzej Czaja. 

– Wobec zagrożenia wirusem wszystkich proszę o wzajemną troskę, samarytańską posługę i modlitwę, zarówno osobistą jak i w naszych wspólnotach, w kościołach – podsumował ks. bp Andrzej Czaja, biskup opolski.

Księża biskupi – w trosce o wiernych – udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, dzieci, młodzieży, ich opiekunów, a także wszystkich, którzy mają objawy infekcji bądź odczuwają obawę przed zarażeniem. Wszyscy jesteśmy jednak zaproszeni do modlitwy [czytaj więcej].

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl