Parlament Izraela podjął decyzję o samorozwiązaniu

Parlament Izraela podjął decyzję o samorozwiązaniu. Tym samym umożliwił rozpisanie przedterminowych wyborów. Przyspieszone głosowanie powszechne odbędzie się 9 kwietnia przyszłego roku.

Za samorozwiązaniem parlamentu głosowało 102 deputowanych Knesetu przy dwóch głosach przeciwnych. Pozostali członkowie 120-mandatowej izby byli nieobecni.

Obecna pięciopartyjna koalicja rządowa dysponuje w Knesecie większością tylko jednego głosu, po rezygnacji ministra obrony i przywódcy skrajnie nacjonalistycznej partii Nasz Dom Izrael, Awigdora Liebermana. W połowie listopada podał się on do dymisji w proteście przeciwko słabej – jego zdaniem – odpowiedzi rządu na ataki rakietowe z rządzonej przez Hamas palestyńskiej Strefy Gazy.

Według obserwatorów innym powodem, dla którego premier Izraela Benjamin Netanjahu najpewniej dążył do przedterminowych wyborów, są zarzuty korupcyjne pod jego adresem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl