fot. pixabay.com

Parlament Europejski na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu zajmie się m.in. sprawą przeciwdziałania inflacji cen żywności

Parlament Europejski rozpocznie dziś po południu w Strasburgu kolejne posiedzenie plenarne. Będzie to druga sesja lutowa, podczas której politycy zajmą się m.in. sprawą przeciwdziałania inflacji cen żywności oraz jej społecznym skutkom czy przyczynom. Nie zabraknie też dyskusji o bezpieczeństwie Unii Europejskiej w świetle obecnych wyzwań na poziomie światowym.

Debata poświęcona europejskiemu bezpieczeństwu i obronie będzie z pewnością dla wielu polityków bardzo wyczekiwaną debatą podczas tej sesji.  Dyskusja w sprawie odzyskiwania przewagi konkurencyjnej – zamożnej Unii Europejskiej (jak zapisano) w rozdrobnionej gospodarce światowej stanie się punktem tematycznym dla pełnych entuzjazmu wobec projektu o nazwie Unia Europejska polityków. Do porządku obrad dorzucono również sprawozdanie dotyczące notatki Komisji Europejskiej na temat praworządności z 2023 roku. Tak się składa, że oprócz tej sesji europosłowie pojadą do Francji przed wyborami europejskimi jeszcze dwa razy.

W maju na dobre rozkręci się już kampania wyborcza, a po wyborach początek pierwszej sesji plenarnej zaplanowano na 16 lipca. Będą mogli w niej uczestniczyć zarówno nowo wybrani europosłowie, jak i wszyscy deputowani obecnej dziewiątej kadencji Parlamentu Europejskiego.

B. wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł Ryszard Czarnecki, podkreśla, że Parlament Europejski po raz kolejny chce zająć się sprawą Rosji, tym razem z udziałem wdowy po zamordowanym Aleksieju Nawalnym – Julii Nawalnej, ale również relacjami pomiędzy obywatelami najstarszego chrześcijańskiego państwa świata – Armenii a obywatelami Azerbejdżanu.

– Będziemy też mówili o Strefie Gazy i bardzo dramatycznej sytuacji w tym regionie, zwłaszcza dla ludności cywilnej. Poruszymy również problem polityki Unii Europejskiej odnośnie do praw człowieka na świecie. Szkoda tylko, że te prawa człowieka mają definicję nieobejmującą tych, którzy bronić się nie mogą, czyli dzieci nienarodzonych – mówi europoseł Ryszard Czarnecki.

Lutową sesję plenarną posłowie do Parlamentu Europejskiego rozpoczną dziś o godzinie 17.00.

 

Dawid Nahajowski, Bruksela/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl