Papież: Warto przyjąć każde życie, ponieważ każdy człowiek jest wart krwi samego Chrystusa

Aborcja jest jak wynajęcie płatnego zabójcy – podkreślał podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek. Swoją katechezę Papież poświęcił dziś V przykazaniu Bożemu – „Nie zabijaj”.

Ojciec Święty wskazywał, że całe zło na świecie streszcza się w pogardzie dla życia. Jest ono atakowane m.in. przez wojny, organizacje wyzyskujące człowieka, czy przez kulturę odrzucenia. Przeciwnicy życia dopuszczają się także zabicia dziecka w łonie matki.  Ojciec Święty podkreślał, że kiedy okazuje się, że rodzące się życie niesie niepełnosprawność, rodzice potrzebują prawdziwej bliskości i solidarności. 

– Chore dziecko jest jak każda osoba potrzebująca żyjąca na ziemi, jak starzec wymagający pomocy, jak wielu ubogich, którzy z trudem walczą o przetrwanie. Ten, kto ukazuje się jako problem, jest w istocie darem od Boga, który może mnie wyciągnąć z egocentryzmu i sprawić, abym wzrastał w miłości – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież podkreślał, że człowieka do odrzucenia życia prowadzą bożki tego świata: pieniądze, władza, sukces. Tymczasem jedyną autentyczną miarą życia jest miłość, jaką Bóg je miłuje. Jak mówił Ojciec św. „Chrystus poszukuje nas w każdym chorym dziecku, czy słabym starcu, w każdym życiu kruchym i zagrożonym, poszukuje naszego serca, aby nam ukazać radość miłości”.

– Warto przyjąć każde życie, ponieważ każdy człowiek jest wart krwi samego Chrystusa. Nie można pogardzać tym, co Bóg tak umiłował. Musimy powiedzieć mężczyznom i kobietom świata: „Nie pogardzajcie życiem!”. Życiem innych osób, ale także własnym życiem, ponieważ i dla niego zachowuje swoją ważność przykazanie: „Nie zabijaj” – powiedział papież Franciszek. 

Ojciec św. akcentował, że wielu młodym ludziom trzeba powiedzieć, by nie pogardzali swoim istnieniem i przestali odrzucać Boże dzieło, którym jest każdy człowiek.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl