PAP/EPA

Papież Franciszek: Gdy się modlimy, jesteśmy zanurzeni w majestatycznej rzece modlitw, która nas poprzedza i płynie dłużej niż my

Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie mówił o związku między modlitwą a komunią świętych. Papież zauważył, że gdy się modlimy, nigdy nie czynimy tego sami, ale jesteśmy zanurzeni w majestatycznej rzece modlitw, która nas poprzedza i płynie dłużej niż my.

Wskazał, że za każdym razem, gdy składamy ręce i otwieramy serce przed Bogiem, znajdujemy się w gronie świętych, którzy modlą się wraz z nami i wstawiają się za nami jako starsi bracia i siostry, którzy przeszli przez te same ludzkie dzieje.

Ojciec Święty podkreślił też, że pierwszym sposobem, by zmierzyć się z okresem cierpienia, jest proszenie naszych braci, a zwłaszcza świętych, żeby się za nas modlili.

Na zakończenie Papież pozdrowił pielgrzymów. Zwracając się do Polaków, nawiązał do przypadającego w niedzielę święta Miłosierdzia Bożego.

– Ustanawiając ją, św. Jan Paweł II przypomniał, że liturgia tej niedzieli zdaje się wytyczać szlak miłosierdzia, który odbudowuje więź każdego człowieka z Bogiem, a zarazem tworzy także między ludźmi nowe relacje braterskiej solidarności. Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Bożego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam czynił miłosierdzie drugim. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią – mówił Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj