PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęca wiernych, by nie tylko żyli Dobrą Nowiną, ale nieśli ją do innych

„Wystrzegajmy się duchowego lenistwa” – zaapelował Ojciec Święty Franciszek, spotykając się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież zachęcił wiernych, by nie tylko żyli Dobrą Nowiną, ale nieśli ją do innych.

Ojciec Święty Franciszek w swoich rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański przestrzegł wiernych przed duchowym lenistwem. Zachęcił, by każdy z nas nie tylko żył Ewangelią, ale rozpalał jej światło w sercach bliźnich.

– Jesteśmy wezwani do przeżywania spotkania z Chrystusem, abyśmy oświeceni Jego światłem, mogli je nieść i sprawiać, by jaśniało wszędzie. Zapalać małe światełka w sercach ludzi, być małymi lampkami Ewangelii, które niosą odrobinę miłości i nadziei: oto misja chrześcijanina – powiedział Ojciec Święty.

To światło Dobrej Nowiny – jak podkreślił Papież – dodaje nam otuchy i pomaga iść naprzód szczególnie w trudnych chwilach naszego życia.

– Życzę wam wszystkim dobrego przeżycia obecnego okresu wielkopostnego, poszcząc od plotek i oszczerstw, czytając codziennie fragment Ewangelii i otwierając serce na braci – podkreślił po modlitwie Anioł Pański, zwracając się do wiernych papież Franciszek.

 Papież, przyłączając się do głosu nigeryjskich księży biskupów, potępił uprowadzenie ponad 300 uczennic ze szkoły zlokalizowanej w północno-zachodniej części Nigerii.

TV Trwam News

drukuj