Papież Franciszek odprawił Mszę św. dla ojców kapucynów

Podczas porannej Mszy św. w Bazylice św. Piotra papież Franciszek apelował do kapucynów, aby nie ustawali w przebaczaniu wiernym w konfesjonale. Ojciec Święty sprawował Eucharystię przy szczątkach dwóch świętych z zakonu kapucynów – o. Pio z Pietrelciny i o. Leopolda Mandicia.

Ciała świętych spowiedników wystawiono w szklanych trumnach w bazylice w związku z Rokiem Miłosierdzia.

– Pozdrowienia kieruję do was wszystkich, którzy pochodzą z różnych krajów i regionów, zjednoczonych przez wielką miłość i wdzięczność do Ojca Pio z Pietrelciny – mówił do zgromadzonych kapucynów i pielgrzymów Papież.

Ojciec Święty skierował także słowo do ludzi zgromadzonych na Placu św. Piotra.

– Módlmy się, zapukajmy do drzwi serca Boga, który jest Ojcem miłosierdzia – powiedział papież Franciszek.

Podczas homilii Ojciec Święty prosił spowiedników, by „nie okładać kijem” ludzi przychodzących do sakramentu pokuty.

W związku z przybyciem relikwii św. Ojca Pio i św. Leopolda Mandicia wierni masowo oddawali im cześć, przez co później zostali oskarżeni o powrót do „średniowiecznych praktyk”.

W ich obronie stanęli kapucyni, a głos w tej sprawie zabrał kaznodzieja Domu Papieskiego, ojciec kapucyn Raniero Cantalamessa.

– Celem pobożności ludowej nie jest zaspokajanie potrzeb ludzi o wyrafinowanym guście, uczonych, zeświecczonych – podkreślał w Radiu Watykańskiem o. Raniero Cantalamessa.

TV Trwam News/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl