fot. PAP/EPA

Papież w Siedmiogrodzie: Pielgrzymowanie to świadomość, że przychodzimy do naszego domu

Ojciec św. Franciszek przewodniczył Eucharystii w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w rumuńskim Siedmiogrodzie. Na Mszę św. przybyło około 100 tys. osób.

W homilii Papież wskazał na wielką wartość sanktuariów podkreślając, że „to miejsca niemal sakramentalne Kościoła, przechowujące pamięć ludu, który pośród swoich trosk niestrudzenie poszukuje źródła wody żywej”.

Jak zaznaczył, co roku przed świętem Pięćdziesiątnicy do sanktuarium w Siedmiogrodzie pielgrzymują wierni różnych wyznań. Jest to „symbol dialogu, jedności i braterstwa” – wskazał.

Ta coroczna pielgrzymka należy do dziedzictwa Siedmiogrodu. Ale przynosi zaszczyt tradycji religijnej zarówno Rumunii, jaki i Węgier, a także wiernym innych wyznań. Jest symbolem dialogu, jedności i braterstwa. Jest wezwaniem do odnowienia świadectwa wiary, która staje się życiem, oraz życia, które staje się nadzieją. Pielgrzymowanie to świadomość, że przychodzimy jako lud do naszego domu – powiedział Ojciec Święty.

Papież spotka się jeszcze dziś z młodzieżą i rodzinami oraz złoży wizytę w katedrze Matki Bożej Królowej w Jassach.

To drugi dzień wizyty Ojca Świętego w Rumunii. Hasłem pielgrzymki są słowa „Idziemy razem”. Wizytę apostolską papież Franciszek zakończy jutro. Podróż odbywa się w 20. Rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl