fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o pokój w Syrii

O pokój w Syrii zaapelował dziś w czasie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek. Ojciec Święty jak co niedzielę nawiązał do Ewangelii.

„Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata” – to słowa Jezusa do uczniów zawarte w dzisiejszej Ewangelii. Sól jest elementem, który nadaje smak, który chroni i zachowuje żywność od zepsucia – mówił Ojciec święty. Uczeń jest zatem powołany, by trzymać z dala od społeczeństwa zagrożenia, niszczące bakcyle zatruwające życie ludzi.

– Chodzi o przeciwstawienie się grzechowi, zepsuciu moralnemu, dając świadectwo wartościom uczciwości i braterstwa, nie poddając się ułudom światowym karierowiczostwa, władzy i bogactwa. „Solą” jest uczeń, który pomimo codziennych niepowodzeń, powstaje z prochu swoich błędów, odważnie i cierpliwie zaczynając od nowa każdego dnia dążyć do dialogu i spotkania z innymi – wskazał Papież.

Drugim obrazem, jaki Jezus proponuje swoim uczniom, jest światło, które rozprasza ciemność i pozwala widzieć.

– Jezus jest światłem, które rozproszyło ciemności, ale wciąż pozostają one na świecie i w poszczególnych osobach. Zadaniem chrześcijan jest rozproszenie ich sprawiając, by zajaśniało światło Chrystusa i głosząc Jego Ewangelię – podkreślił Ojciec Święty.

Papież Franciszek wezwał wspólnotę międzynarodową, by poprzez dyplomację i dialog rozwiązała konflikt zbrojny w Syrii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl