Więzienia w Syrii są pełne przeciwników rządu

Human Rights Watch poinformowała w czwartek, że władze Syrii bezprawnie przetrzymują w więzieniach dziesiątki tysięcy swoich przeciwników. Z danych tej organizacji broniącej praw człowieka wynika, że wielu tych ludzi jest poddawanych torturom.

HRW twierdzi, że wśród przetrzymywanych są lekarze udzielający pomocy medycznej protestującym, biznesmeni, którzy pomagali wysiedlonym czy informatycy, którzy pracowali z dziennikarzami zajmującymi się konfliktem i tematami społecznymi.

Organizacja, której siedziba mieści się w Nowym Jorku, opublikowała swój raport na podstawie dokumentów 21 przetrzymywanych Syryjczyków. Z informacji zebranych w tych aktach wynika, że więźniowie poddawani są torturom, w których stosowane są m.in. kable i metalowe pręty. Pojawiają się też relacje o przypadkach gwałtów.

Wojna domowa w Syrii, trwająca już dwa i pół roku, pochłonęła ponad 115 tysięcy ofiar śmiertelnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl