fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o modlitwę za chorych

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do pielgrzymów z Polski o pamięć i modlitwę za chorych.

Papież zwrócił się do naszych rodaków w trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie. Ojciec Święty przypomniał w swoich pozdrowieniach o przeżywanym we wtorek po raz 28. Światowym Dniu Chorego.

– Wielu jest cierpiących z powodu choroby w naszych rodzinach, w naszym społeczeństwie i na świecie. Niech Pan da im siły, cierpliwość i łaskę ozdrowienia. Zawsze o nich pamiętajmy i towarzyszmy im z modlitwą, bliskością oraz konkretnymi gestami współczującej i czułej miłości. Niech Pan wam błogosławi – powiedział Papież Franciszek.

W trakcie katechezy Ojciec Święty kontynuował rozważania na temat ośmiu błogosławieństw. Dziś skupił się na drugim z nich: „Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”. Papież wyjaśnił, że chodzi tu o wewnętrzny ból, który otwiera na autentyczną relację z Panem i bliźnim. Biskup Rzymu wskazał w tym kontekście na dwa rodzaje cierpienia. Pierwszy wywołany jest czyjąś śmiercią, chorobą lub tym, że sprawiliśmy mu przykrość. Drugi to cierpienie spowodowane własnym grzechem lub zaniechaniem dobra.

Ojciec Święty podkreślił, że mądry i błogosławiony jest ten, kto przyjmuje ból związany z miłością, ponieważ otrzyma Pocieszyciela, Ducha Świętego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl