fot. PAP/Mateusz Marek

Abby Johnson rozpoczęła wizytę w Polsce

Z wizytą w Polsce przebywa Abby Johnson, była dyrektor jednej z klinik aborcyjnych Planned Parenthood w USA i amerykańska działaczka pro-life.

Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tys. tzw. aborcji. Po nawróceniu napisała książkę pt. ,,Nieplanowane”. Na jej podstawie powstał film odsłaniający kulisy przemysłu aborcyjnego w USA.

Przyjazd Amerykanki do Polski zbiega się z premierą jej nowej książki pt. „Ściany będą wołać”. Publikacja opowiada historie ludzi, którzy pracowali w klinikach aborcyjnych. Działaczka pro-life ma nadzieję, że jej książki, film i wizyta w Polsce pomogą Polakom zachowywać twardą postawę wobec tzw. aborcji.

Abby Johnson mówiła o tym na konferencji inaugurującej jej pobyt w naszym kraju.

Moim najważniejszym przesłaniem jest ostrzeżenie Polaków i uświadomienie im, co aborcja zrobiła m.in. w Stanach Zjednoczonych. Widzimy, co zrobiło zliberalizowanie prawa aborcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Widzimy odczłowieczenie nienarodzonych dzieci, ale też odczłowieczenie osób starszych i niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że moje książki, film i wizyta w Polsce pomogą Polakom trwać w antyaborcyjnej postawie – powiedziała Abby Johnson.

Abby Johnson rozpoczęła we wtorek cykl spotkań, który przeprowadzi w ramach swojej wizyty w Polsce. Jedno z nich odbyło się już w Bydgoszczy. Dziś w Łagiewnikach Amerykanka spotka się z mieszkańcami Krakowa, a w kolejnych dniach odwiedzi Piłę, Rumię i Warszawę.

RIRM

drukuj