fot. twitter.com

Papież Franciszek przybył do Maroka

Papież Franciszek przybył w sobotę do Maroka, rozpoczynając dwudniową wizytę w stolicy tego kraju, Rabacie. Głównymi tematami jego pielgrzymki i przemówień będą dialog z islamem oraz migracja.

Na stołecznym lotnisku Rabat-Sale Papieża powitał król Maroka Mohammed VI, który zaprosił go odwiedzenia kraju 34 lata po historycznej pielgrzymce św. Jana Pawła II.

Pierwszy dzień papieskiej podróży poświęcony będzie głównie dialogowi międzyreligijnemu i spotkaniu z islamem. W tym kontekście wyjątkową wymowę będzie miała wizyta Franciszka w utworzonym przez panującego monarchę Instytucie, w którym kształcą się imamowie i muzułmańscy kaznodzieje z wielu krajów. Późnym popołudniem Franciszek odwiedzi też siedzibę Caritas i spotka się tam z migrantami, podopiecznymi Kościoła katolickiego.

Drugi dzień swej wizyty Papież poświęci tamtejszej wspólnocie katolickiej. W obiekcie sportowym w Rabacie odprawi Mszę św. dla 10 tysięcy osób. Będzie to największa Msza św. w historii Maroka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl