fot. Nasz Dziennik

PAIH: polski producent sprzętu medycznego podpisał kontrakt na dostawy na Węgry

Polski producent sprzętu medycznego Ana-med podpisał kontrakt wart 1,3 mln dol. na dostawę innowacyjnych, elektrycznych łóżek szpitalnych na Węgry; produkty trafią do 36 tamtejszych szpitali – poinformowała PAP w piątek Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak powiedział PAP szef biura PAIH w Budapeszcie Marcin Karaskiewicz, umowa zawarta pomiędzy polskim producentem łóżek szpitalnych Ana-med Sp. z o.o a węgierską firmą Vatner Kft. Jest istotna z kilku powodów.

„To duży kontrakt, warty 1,3 mln dolarów. Jest również wyzwaniem pod względem logistycznym – wiąże się z realizacją zamówienia dla 36 różnych szpitali na terenie Węgier” – tłumaczył Marcin Karaskiewicz.

 Podkreślił, że współpraca ma również znaczenie prestiżowe.

„Udało nam się przekonać węgierskiego dystrybutora, aby zaufał produktom z Polski i po raz pierwszy nawiązał współpracę z polskim przedsiębiorstwem” – podkreślił rzecznik PAIH

Jak powiedział, cytowany w piątkowym komunikacie Agencji, współwłaściciel Ana-med Piotr Maślanko, eksperci biura PAIH w Budapeszcie pomogli jego firmie m.in. w negocjacjach dotyczących warunków dostaw. Polski producent, jak wskazuje PAIH, eksportuje produkty medyczne m.in. na Ukrainę, do Dubaju, Pakistanu czy Chin.

Według Agencji na Węgrzech do 2024 r. realizowany jest program modernizacji i przebudowy szpitali na terenie komitatu (odpowiednika województwa) Pest – wraz z Budapesztem.

Jak podkreśla PAIH, aby skorzystać z pozytywnej koniunktury na sprzęt medyczny na Węgrzech biuro Agencji w Budapeszcie organizuje stoisko polskich produktów na Kongresie Węgierskiego Stowarzyszenia Szpitali, który odbędzie się w kwietniu w Egerze.

PAP/RIRM

drukuj